KIERUNKI KSZTAŁCENIA

TECHNIKUM

W ramach naszego Zespołu Szkół działają LICEUM i TECHNIKUM.

Nauka w technikum to szansa na zdobycie zawodu dostosowanego do potrzeb rynku pracy.

Technik hotelarstwa

Gimnazjalisto, to kierunek dla Ciebie, jeśli swoją przyszłość wiążesz z fachową i kompleksową obsługą gościa hotelowego.

Typowymi miejscami pracy technika hotelarza są:

• hotele,
  • ośrodki wczasowo-wypoczynkowe,
  • firmy cateringowe,
  • biura podróży,
  • agencje turystyczne,
  • fundacje i stowarzyszenia,
  • domy wczasowe,
  • współczesna baza ruchoma: żeglugowa, kolejowa, lotnicza.

W naszej szkole poznasz:

• organizację pracy w hotelach, obsługę targów, bankietów, konferencji i innych imprez
  • tajniki obsługi gościa w zakładzie hotelarskim, w tym VIP-ów
  • metody obsługi klienta w zakładzie gastronomicznym
  • specjalistyczne programy wspomagające pracę w hotelu

W toku 4-letniej nauki nauczysz się:

• posługiwać językiem obcym w zakresie słownictwa branżowego
  • obsługi nowoczesnego sprzętu
  • prowadzenia korespondencji fachowej

• język angielski

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Technik logistyk

Gimnazjalisto, to kierunek dla Ciebie, jeśli przyszłość wiążesz z planowaniem, organizowaniem, kierowaniem i kontrolowaniem przemieszczania towarów od producenta do konsumenta. Zadaniem technika logistyka jest między innymi wykorzystywanie informacji płynących  z rynku w celu optymalizacji korzyści wynikających z wymiany towarowej dla wszystkich uczestników tej wymiany,  optymalizowanie kosztów dostawy towarów czy organizowanie transportu z wykorzystaniem systemów informatycznych.

Logistycy są poszukiwani w:

• handlu i usługach
  • spedycji krajowej i międzynarodowej
  • przemyśle
  • budownictwie
  • telekomunikacji i informatyce

W toku 4-letniej nauki nauczysz się:

• planowania, organizacji, kierowania i kontroli przemieszczania towarów od producenta do konsumenta
  • obsługi zamówień i optymalizacji kosztów dostaw
  • organizacji transportu oraz doboru środków transportu załadunku i wyładunku
  • dobierania opakowań jednostkowych i transportowych
  • przyjmowania i kompletowania zamówień
  • sporządzania dokumentów logistycznych i zawierania umów sprzedaży usług
  • organizacji przyjęcia i wydania towarów z magazynu

• język angielski

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–
Technik geodeta

Gimnazjalisto, ten kierunek jest dla Ciebie, jeśli chcesz w przyszłości ściśle współpracować z inżynierem geodetą i dokonywać pomiarów astronomicznych, grawimetrycznych, wysokościowych, czy topograficznych.

Absolwent technikum ma możliwość znalezienia pracy w geodezyjnych firmach państwowych i prywatnych oraz w jednostkach administracji rządowej i samorządowej na różnych stanowiskach, np.: wykonawca nieskomplikowanych prac geodezyjnych, kierownik zespołu, geodeta prowadzący zespół geodezyjny i kartograficzny.

W toku 4-letniej nauki nauczysz się:

• sporządzania kosztorysów prac geodezyjnych,
  • dokonywania pomiarów sytuacji i rzeźby terenu, przekrojów i profilów, szczegółów technicznych kolejowych i drogowych, obiektów inżynierskich przemysłowych, budowlanych itp.,
  • wytyczania linii prostych i linii krzywych (łuków i krzywych przejściowych),
  • wyznaczania elementów planów zagospodarowania przestrzennego, obiektów budownictwa ogólnego i przemysłowego
  • prowadzenia dokumentacji technicznej i rozliczeniowej wykonanych prac
  • kartowania i rysowania map
  • wykonywania prac operatora urządzeń komputerowych i ploterów
  • wykonywania geodezyjnej obsługi budowy wysokich budynków, zakładów przemysłowych, różnych budowli oraz montażu precyzyjnych maszyn przemysłowych
  • zakładania, prowadzenia i aktualizacji ewidencji gruntów i budynków, również w systemie komputerowym
  • wykonywania rozgraniczeń, podziałów i scaleń nieruchomości
  • wymiany i scalania gruntów rolnych i leśnych
  • stosowania obowiązujących przepisów prawa geodezyjnego i kartograficznego, przeprowadzanie wywiadu geodezyjnego w terenie dla założenia szczegółowych osnów geodezyjnych poziomych i wysokościowych, ustalenia lokalizacji punktów tych osnów, sporządzenia opisu obiektu.

• matematyka

Technik mechanik – nowość 2018/2019

Ten kierunek jest dla Ciebie, jeśli chcesz związać swą przyszłość z maszynami i ich wieloaspektową obsługą.

Kwalifikacje:

• M.19. Użytkowanie obrabiarek skrawających oraz
  • M.44. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń.

Absolwent technikum  kształcącego w zawodzie technik mechanik zostanie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• wytwarzania części maszyn i urządzeń;
  • dokonywania montażu maszyn i urządzeń;
  • instalowania i uruchamiania maszyn i urządzeń;
  • obsługiwania maszyn i urządzeń;
  • organizowania procesu produkcji.

Nauka pod kierunkiem doświadczonej i wyspecjalizowanej kadry ENERGOP umożliwi Ci zdobycie unikalnych kwalifikacji w zawodzie ślusarz – spawacz poszukiwanych i cenionych na rynku pracy.

Liczba godzin zajęć teoretycznych zawodowych w szkole jest taka sama jak liczba godzin zajęć praktycznych. Uczniowie potwierdzają swoje umiejętności na egzaminach praktycznych z wykonaniem czynności zawodowych w rzeczywistych warunkach.

Absolwenci technikum z zawodem technik mechanik są dobrze przygotowani do studiów na uczelniach technicznych.