ul. Sokołowska 24
99-417 Bolimów

(46) 838 02 68 
e-mail: lebol@poczta.onet.pl          

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 2 C, Jakub Galiński zajął III miejsce w konkursie walentynkowym, zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Godzianowie. Poniżej zamieszczamy nagrodzony wiersz i serdecznie gratulujemy laureatowi.

Jakub Galiński – 
Wiersz o miłości
Jak cudnie być zakochanym,
Takim rześkim i zadbanym,
Miłość czyni wielkie cuda,
Magia czarów niech się uda,
Piękną damę poznać wszak,
By rozkochać Ją, dać znak.
Czerwoną różę wręczyć w dłoń,
I poczuć Jej perfum woń,
Zabrać na spacer, do kina,
By potem wypić wspólnie lampkę czerwonego wina.
I w miłosnym uniesieniu,
Bardzo ważnym swym pragnieniu.
Być na zawsze wiernym ukochanej,
Tej dziewczynie, swej wybranej !
O miłości !!! Piękna i cudowna !!!
Trwaj na zawsze !!! Bądź upojna !!!

 

 

 

Stypendium dla najlepszej uczennicy Zespołu Szkół w Bolimowie, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Skierniewicach odebrała z rąk Wicestarosty, Tadeusza Grotkowskiego uczennica klasy 3, Klaudia Chmiel.

W tym roku przyznano stypendium w formie rzeczowej. Tegoroczna maturzystka otrzymała laptop, który z pewnością ułatwi jej przygotowanie się do egzaminu dojrzałości.

 

Uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół w Bolimowie w czasie pandemii nie tylko aktywnie uczestniczą w zdalnych lekcjach, ale też biorą udział w dodatkowych projektach kreatywnych. Jednym z nich było wyzwanie fotograficzne, w dwóch etapach.

W ramach pierwszego z nich uczniowie mieli za zadanie przeszukać albumy rodzinne i wybrać zdjęcie z okresu swego dzieciństwa, a następnie zrobić fotografię współczesną, która odzwierciedla realia zdjęcia zrobionego przed laty.

fot. Katarzyna Nowicka

fot. Lena Portasz

fot. Patrycja Małecka

Drugie zadanie polegało na znalezieniu dzieła malarskiego z dowolnej epoki i odwzorowaniu go przy użyciu aparatu fotograficznego. Młodzi mundurowi mogli poczuć się niemal jak współczesne modelki i współcześni modele. Efekty ich prac okazały się nie tylko kreatywne i zaskakujące, ale też niezwykle inspirujące.

fot. Katarzyna Nowicka

Wszyscy przyszli policjanci, wojskowi i strażacy, którzy realizowali projekt wykazali się dużym zaangażowaniem, a fotografie wywołały  szczere uśmiechy i mnóstwo pozytywnych komentarzy.

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie nadal odbywać się na odległość. 

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności jednostek systemu oświaty.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19