ul. Sokołowska 24
99-417 Bolimów

(46) 838 02 68 
e-mail: lebol@poczta.onet.pl          

Informujemy, że począwszy od 17 maja 2021 r. nauka w Zespole Szkół w Bolimowie będzie odbywać się w trybie hybrydowym.

– od 17 maja 2021 r. do 21 maja 2021 r. do szkoły wracają klasy II LOA i II LOB (klasy I LOA i II LOC pozostają na nauczaniu zdalnym)

– od 24 maja do 2021 r. do 28 maja 2021 r. w trybie stacjonarnym będą uczyć się uczniowie klas I LOA i II LOC (kl. II LOA i II LOB – nauczanie zdalne)

– od 31 maja 2021 r. nauka odbywać się będzie w trybie tradycyjnym – wszyscy uczniowie wracają do szkoły.

Proszę o bezwzględne przestrzeganie poniższych  zasad bezpieczeństwa związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa Sars-Cov-2:

zasady bezpieczeństwa w Zespole Szkół w Bolimowie

Zaproszenie na wydarzenie

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentujemy proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowowych w oparciu o system firmy VULCAN. Podczas prezentacji opowiemy kandydatom, jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie dokumenty dostarczają kandydaci do szkół. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku.

Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00,  będzie trwać maksymalnie 90 minut.

Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

Adres strony rozprowadzającej:

https://www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja

 

 

 

W dniu 27 kwietnia 2021 r. w Zespole Szkół w Bolimowie podpisano Porozumienie określające zasady współpracy policji z pracownikami oraz uczniami Zespołu Szkół. Treść porozumienia przypieczętowano podpisami Dyrektor Zespołu Szkół w Bolimowie, Elżbiety Gródeckiej oraz Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach, młodszego inspektora Wojciecha Dworaka.

Porozumienie określa zasady współdziałania na rzecz edukacji i propagowania działalności w zakresie bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych wśród młodzieży Liceum Ogólnokształcącego w Bolimowie.

Szczególnie cenne jest nie tylko wzajemne wsparcie przy realizacji różnego rodzaju inicjatyw ale także wynikająca z współpracy możliwość pokazania młodemu pokoleniu istoty służby w policji oraz poznanie specyfiki jej funkcjonowania, organizacji, a co za tym idzie – kształtowanie  pozytywnego wizerunku skierniewickiej Policji jak i Zespołu Szkół w Bolimowie.

 

 Współpraca z Komendą Miejską Policji w Skierniewicach

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 2 C, Jakub Galiński zajął III miejsce w konkursie walentynkowym, zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Godzianowie. Poniżej zamieszczamy nagrodzony wiersz i serdecznie gratulujemy laureatowi.

Jakub Galiński – 
Wiersz o miłości
Jak cudnie być zakochanym,
Takim rześkim i zadbanym,
Miłość czyni wielkie cuda,
Magia czarów niech się uda,
Piękną damę poznać wszak,
By rozkochać Ją, dać znak.
Czerwoną różę wręczyć w dłoń,
I poczuć Jej perfum woń,
Zabrać na spacer, do kina,
By potem wypić wspólnie lampkę czerwonego wina.
I w miłosnym uniesieniu,
Bardzo ważnym swym pragnieniu.
Być na zawsze wiernym ukochanej,
Tej dziewczynie, swej wybranej !
O miłości !!! Piękna i cudowna !!!
Trwaj na zawsze !!! Bądź upojna !!!

 

 

 

Stypendium dla najlepszej uczennicy Zespołu Szkół w Bolimowie, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Skierniewicach odebrała z rąk Wicestarosty, Tadeusza Grotkowskiego uczennica klasy 3, Klaudia Chmiel.

W tym roku przyznano stypendium w formie rzeczowej. Tegoroczna maturzystka otrzymała laptop, który z pewnością ułatwi jej przygotowanie się do egzaminu dojrzałości.