ul. Sokołowska 24
99-417 Bolimów

(46) 838 02 68 
e-mail: lebol@poczta.onet.pl          

Kamila Przygoda z klasy 2 LOA odebrała 13 marca 2019 r. (środa) dyplom potwierdzający otrzymywanie stypendium  Prezesa Rady Ministrów  w  roku szkolnym 2018/2019. Stypendium to przyznawane jest na podstawie osiągnięć edukacyjnych uczniów za poprzedni rok szkolny. Kamila w roku szkolnym 2017/2018 uzyskała średnią ocen 5,18.

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom, zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Łodzi, odbyła się w Auli Czerwonej Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego.

Dyplomy stypendystom, w imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczyli Zbigniew Rau – Wojewoda Łódzki i Grzegorz Wierzchowski – Łódzki Kurator Oświaty.

Nie samą nauką uczeń żyje…

27 lutego uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pojechali do Bełchatowa na ligowy mecz piłki siatkowej, aby obejrzeć zmagania zespołów: SKRA Bełchatów i VOLLEY Berlin. Mecz wzbudził wiele emocji, zwłaszcza gdy w trzecim secie przewaga SKRY Bełchatów wyniosła 32:30.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla SKRY, uczniowie natomiast zaliczyli lekcję kibicowania na 5+.

Kto zasłużył na awans?

Na to pytanie uzyskaliśmy odpowiedź w trakcie uroczystości, która odbyła się 7.02.2019 r. Wtedy właśnie miało miejsce nadanie pierwszych lub kolejnych stopni awansu uczniom klas mundurowych naszej szkoły. Ci, którzy wykazali się stosownym zachowaniem i pozytywnymi ocenami za I semestr zasłużyli na gratulacje.

Były też pamiątkowe zdjęcia i różne konkurencje, w których zmierzyli się reprezentanci poszczególnych klas. Tym razem najlepsi okazali się przyszli wojskowi!

B.T.

5 lutego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Skierniewickiego w Piłce siatkowej Dziewcząt i Chłopców.

Drużyny z naszej szkoły zajęły I miejsca. Gratulujemy!

 

2 lutego 2019 r. młodzież z naszej szkoły wzięła udział w polowej Mszy Świętej z okazji 156. rocznicy bitwy, jaką stoczył oddział powstańczy Władysława Stroynowskiego z wojskami rosyjskimi w dniu 07.02.1863 roku na terenie Puszczy Bolimowskiej.

Uczniowie zaciągnęli honorową wartę przy pomniku upamiętniającym bohaterów Powstania Styczniowego, a po uroczystości mogli obejrzeć krótką rekonstrukcję historyczną. Wydarzenie to rozpoczynało XIX Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego organizowany przez PTTK Oddział w Łowiczu.

 

Informujemy, że od 1 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie powołano nowego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Funkcję tę pełni pan Sławomir Kozieł.

Z Inspektorem można się skontaktować poprzez e-mail: inspektor@4consult.com.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 531-86-08-02.

17.12.2018 r.  uczniowie wszystkich klas brali udział w szkolnym konkursie „Czytam, oglądam… – bo lubię i chcę”.

Każda klasa reprezentowana była przez zespół złożony z trzech osób. Odpowiadały one na pytania o różnej tematyce związanej z pozycjami książkowymi lub filmowymi.

Etap I konkursu dot. postaci kobiecych w literaturze, II – postaci męskich w literaturze, III – słynnych ról w adaptacjach filmowych, IV – znanych par w literaturze i V – znajomości powieści „Przedwiośnie”.

Najlepsza okazała się reprezentacja klasy I LOA – J. Ziąbska, K. Jankowska i M. Siekiera.

W trakcie spotkania ogłoszono również wyniki konkursu „Czytamy i polecamy”. Jego najlepsi uczestnicy to:

I miejsce – Kamila Przygoda z kl. II LOA,

II miejsce – Magdalena Kremska z kl. III LOA

III miejsce – Natalia Wróbel z kl. II LOA .

Gratulacje!

 B.T.

W Joachimowie Mogiłach odbyła się uroczystość pochówku szczątków żołnierzy poległych na ziemi bolimowskiej w latach 1914-15  odnalezionych w efekcie projektu „Archeologiczne przywracanie pamięci o Wielkiej Wojnie”.

Cmentarz w joachimowskim lesie był miejscem ceremonii pochówku szczątków bezimiennych żołnierzy oraz ekumenicznej modlitwy  za poległych i ofiary wojen, szczególnie ofiary użycia broni chemicznej.

L.C.

fot. Adam Zamojski

 

fot. Adam Zamojski

 

Na zachodnim  brzegu  Rawki, na skraju Puszczy Bolimowskiej , na terenie  władanym przez  Wspólnotę Lasów Osady Bolimów w stulecie odzyskania Niepodległości przez Polskę  uroczyście otwarto Dąbrowę Niepodległości – Pomnika Historii w Postaci Żywego Pomnika Przyrody.

L.C.