ul. Sokołowska 24
99-417 Bolimów

(46) 838 02 68 
e-mail: lebol@poczta.onet.pl          

Msza polowa w Joachimowie Mogiłach

12 lutego 2020

8 lutego 2020 r. młodzież z naszej szkoły wzięła udział w polowej Mszy Świętej z okazji 157. rocznicy bitwy, jaką stoczył oddział powstańczy Władysława Stroynowskiego z wojskami rosyjskimi w dniu 07.02.1863 roku na terenie Puszczy Bolimowskiej. Uroczystość odbyła się przed pomnikiem w Joachimowie Mogiłach.

Uczniowie przed mszą złożyli kwiaty i znicze, a podczas niej zaciągnęli honorową wartę przy pomniku upamiętniającym bohaterów Powstania Styczniowego. Po uroczystości mogli poczęstować się pyszną wojskową grochówką i słodkim deserem.

Wydarzenie to rozpoczynało XX Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego organizowany przez PTTK Oddział w Łowiczu.

K.P.