ul. Sokołowska 24
99-417 Bolimów

(46) 838 02 68 
e-mail: lebol@poczta.onet.pl          

Biwak szkoleniowy „Sosenka” 2019

4 czerwca 2019

W dniach 22 – 24.05.2019 r. Puszcza Bolimowska ponownie gościnnie przyjęła młodzież ZSP w Bolimowie. Okazją do tego był kolejny obóz kondycyjno – szkoleniowy, który jest adresowany do wszystkich  naszych uczniów klas mundurowych.

Opiekunowie merytoryczni – podinsp. Tomasz Rochmiński i  ppłk. Wiesław Głowacki – wraz z pozostałą kadrą zapewnili uczniom poszczególnych klas  szereg atrakcji różnego rodzaju. Przyszli policjanci i wojskowi mogli w praktyce sprawdzić swą wiedzę i umiejętności w trakcie wykonywania licznych zadań. Wśród nich nie zabrakło musztry, biegu na orientację, przeszukiwania trenu zakrojonego na szerszą skalę czy zajęć z taktyki wojskowej. Uczniowie ćwiczyli czynności związane z technikami kryminalistycznymi oraz doskonalili się w zakresie bezpieczeństwa osobistego.

W trakcie biwaku okazało się też kto potrafi zrobić użytek z posiadania sokolego wzroku i jest najbardziej wytrzymały. Było to możliwe dzięki zawodom strzeleckim, w których brali udział młodzi mundurowi.

W trakcie pobytu młodzieży na obozie kondycyjno-szkoleniowym kwitło też życie towarzyskie. Nie mogło zabraknąć wieczornych spotkań przy ognisku i spływu kajakowego.

Sprawna realizacja planu biwaku była możliwa dzięki współpracy z licznym gronem zawodowych pracowników służb mundurowych. Kadra ZSP w Bolimowie otrzymała wsparcie  od 3.Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w Sochaczewie, funkcjonariuszy policji z KRP IV – Bemowo w Warszawie, KMP w Skierniewicach oraz Związku Strzeleckiego w Skierniewicach.

Cały biwak dał wszystkim jego uczestnikom możliwość sprawdzenia w praktyce swej wiedzy i posiadanych umiejętności. Ponadto uczniowie  otrzymali „zastrzyk” pozytywnej energii i teraz łatwiej będzie im czekać na wakacje.