e-mail: zspbolimow@zsp-bolimow.pl

Wycieczka do Sądu Rejonowego w Łowiczu

18 marca 2019

W poniedziałek, 18 marca, uczniowie klasy 3 LOA, razem z opiekunem, Panią Katarzyną Piotrkiewicz udali się na wycieczkę edukacyjną do Sądu Rejonowego w Łowiczu.

Młodzież miała okazję zapoznać się z dwoma sprawami, rozstrzyganymi w wydziale karnym. Mimo, że pierwsza z nich została odroczona z przyczyn formalnych, dzięki uprzejmości sędzi Anny Kwiecień-Motylewskiej uczniowie mogli obserwować przebieg drugiej sprawy. Poza tym licealiści poznali szczegóły pracy sądu, jego strukturę oraz wiele zagadnień prawnych. Mieli również okazję obejrzeć przyjazny pokój przesłuchań tzw. niebieski pokój, poznać zasadność jego istnienia oraz dowiedzieć się, jak przebiega w nim praca. Wizyta w sądzie była dla tegorocznych maturzystów bardzo wartościowa i pouczająca.

K.P.