ul. Sokołowska 24
99-417 Bolimów

(46) 838 02 68 
e-mail: lebol@poczta.onet.pl          

Nietypowa lekcja historii

16 listopada 2018

Uczniowie I klasy  o profilu wojskowym z naszej szkoły  wzięli udział w  pracach, które miały na celu przygotowanie miejsca pochówku szczątków żołnierzy walczących w szeregach niemieckich i rosyjskich. Polegli oni  w trakcie działań wojennych  I wojny światowej. Szczątki żołnierzy  odnaleziono w czasie prac archeologicznych prowadzonych na terenach leśnych  w Joachimowie Mogiłach.

Przyszli mundurowi zaangażowali się w prace przy formowaniu kopca – mogiły zbiorowej, które były prowadzone pod kierunkiem pani doktor Zalewskiej, historyka Uniwersytetu Łódzkiego. Uroczystość pochówku i utworzenia miejsca pamięci planowane jest na 2.12.2018r.

Z całą pewnością była to  ciekawa lekcja historii, która prawdopodobnie rozbudziła w młodych ludziach ciekawość odkrywania faktów  z przeszłości.