ul. Sokołowska 24
99-417 Bolimów

(46) 838 02 68 
e-mail: lebol@poczta.onet.pl          

Rajd rowerowy „Ścieżkami historii – szlakiem memoriałów”

14 listopada 2018

W dniu 10 listopada uczestniczyliśmy w rajdzie rowerowym „Ścieżkami historii – szlakiem memoriałów”.

Zebraliśmy się o godzinie 10:00 na bolimowskim rynku. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościową plakietkę oraz biało-czerwoną chorągiewkę na rower.  Podczas rajdu odwiedziliśmy pomniki i cmentarze wojenne z okresu I wojny światowej znajdujące się w miejscowościach położonych w okolicach Bolimowa.

Na naszej trasie znalazły się: Wólka Łasiecka, Karolew, Humin, Joachimów-Mogiły oraz Krasnów. W każdym z odwiedzanych przez nas miejsc zapaliliśmy znicz i zostawiliśmy okolicznościowy symbol rajdu.

Rowerowa wyprawa była  okazją do bezpośredniego zetknięcia się z historią naszej okolicy.  Słyszeliśmy  przecież opowieści o toczących się tutaj walkach,  ale chyba nie  zdawaliśmy sobie sprawy, jak bogatą historię ma nasza mała ojczyzna i jak wiele jest miejsc upamiętniających te wydarzenia.

Podczas rajdu pogoda dopisała i chociaż przejechaliśmy około 40 km, nie odczuwaliśmy zmęczenia.

Tekst: Julia Ziąbska, klasa I