ul. Sokołowska 24
99-417 Bolimów

(46) 838 02 68 
e-mail: lebol@poczta.onet.pl          

Obchody Święta Niepodległości

9 listopada 2018

9 listopada uczniowie i pracownicy szkoły brali czynny udział w ogólnopolskiej akcji wspólnego śpiewania HYMNU. Kilka minut przed wyznaczoną godziną, czyli 11.11  wszyscy spotkali  się w jednej sali, aby odśpiewać Mazurek Dąbrowskiego. Potem mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z dr Katarzyną Piotrkiewicz – autorką książki  „Stanisław Rotstad (1895-1994). Lekarz, żołnierz, humanista”. Książkę wydano w ramach obchodów 100 – lecia  odzyskania niepodległości.

W trakcie spotkania były też pieśni patriotyczne w wykonaniu uczennic z klasy policyjnej i wojskowej. Nie zabrakło opowieści uczniów naszej szkoły, którzy na początku roku szkolnego brali udział w wyprawie za wschodnią granicę naszego państwa ( w ramach konkursu „Policjanci w służbie historii”). Przyszli mundurowi podążali  śladami policjantów pomordowanych w Twerze.

 

B.T.