ul. Sokołowska 24
99-417 Bolimów

(46) 838 02 68 
e-mail: lebol@poczta.onet.pl          

Ślubowanie klas mundurowych

8 listopada 2018

Od wielu lat ślubowanie uczniów klas mundurowych to  szczególne  święto całej  społeczności  ZSP w Bolimowie.

W tym roku ta ważna uroczystość odbyła się 25 października. Zgromadziła liczne grono gości – przedstawicieli władz terenowych, instytucji współpracujących ze szkołą  i rodziców. Swą obecnością zaszczycił nas na przykład  Tadeusz Grotkowski – Wicestarosta Powiatu Skierniewickiego.

Wszyscy obecni uczestniczyli  w uroczystym złożeniu przysięgi oraz defiladzie przyszłych policjantów  i wojskowych. W dalszej kolejności goście  i gospodarze mieli  okazję podziwiać montaż słowno-muzyczny  w wykonaniu młodzieży reprezentującej poszczególne klasy mundurowe. Część artystyczną zakończył widowiskowy układ choreograficzny z  wykorzystaniem flag.

Istotnym  punktem programu było przyznanie tytułu PRZYJACIELA SZKOŁY. Trafił on do Ireny Śmigiery-Milewskiej – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury  w Bolimowie.

Po emocjach towarzyszących części oficjalnej wszyscy zgromadzeni na uroczystości udali się na poczęstunek – gorącą grochówkę i  smakowite desery.