ul. Sokołowska 24
99-417 Bolimów

(46) 838 02 68 
e-mail: lebol@poczta.onet.pl          

Konferencja w IPN

14 września 2018

7 września 2018 r. w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie miała miejsce konferencja dotycząca  konkursu „Policjanci w służbie historii”. Brali w niej udział przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Instytutu Pamięci Narodowej oraz laureaci tego konkursu.

W ramach nagrody przyszli mundurowi na początku września uczestniczyli  w wyprawie, która podążała śladami policjantów pomordowanych w Twerze. Wśród nich znaleźli się uczniowie kl. II LOA – Kamila Przygoda, Karolina Hawryluk i Andrzej Górniak.

Konkurs „Policjanci w służbie historii” został zorganizowany już po raz drugi przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Komendę Główną Policji. Jego adresaci to uczniowie tzw. policyjnych klas mundurowych.

 

Tekst B.T.
Fot. Aleksandra Wierzchowska (IPN)