ul. Sokołowska 24
99-417 Bolimów

(46) 838 02 68 
e-mail: lebol@poczta.onet.pl          

III EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI MASOWEGO CZYTANIA

11 czerwca 2018

„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

8 czerwca 2018 r. o godzinie 10.00 rozpoczęła się akcja masowego czytania. Wspólne czytanie połączyło uczniów i nauczycieli trzech różnych szkół: szkoły podstawowej, gimnazjum i zespołu szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku zorganizowany został w Bolimowie „Piknik z książką”.

Zgodnie z przygotowanym harmonogramem, uczniowie oraz nauczyciele szkoły podstawowej i gimnazjum wyszli na dwór zaopatrzeni w koce, kosze piknikowe i oczywiście książki. Następnie ustawili się w dwuszeregu, czekając na uczniów ZSP w Bolimowie. Uczniowie podstawówki i gimnazjum mieli okazję zobaczyć musztrę starszych kolegów z klas strażackich, policyjnych i wojskowych. Jeden z uczniów naszej szkoły odczytywał słowa obietnicy czytelnika, a wszyscy powtarzali za nim, trzymając w górze książkę.

Po przysiędze wszyscy uczniowie i nauczyciele z trzech szkół spędzili czas na czytaniu. Akcja trwała do godziny 11.00. Wzięło w niej udział 240 uczniów, w tym 35 z naszej szkoły.