ul. Sokołowska 24
99-417 Bolimów

(46) 838 02 68 
e-mail: lebol@poczta.onet.pl          

Wycieczka do Płocka

8 czerwca 2018

Piękne widoki, lazurowe  niebo, doskonałe towarzystwo… Takie właśnie warunki do zdobywania nowych doświadczeń  i pogłębiania wiedzy mieli uczniowie kl. I LOA.  Wybrali się oni 7.06.2018. na wycieczkę do Płocka. Mieli okazję podziwiać dzieła wielu wybitnych artystów okresu Młodej Polski i poznać realia życia ludzi z wyższych sfer, którzy  żyli  w tamtych czasach. Młodzież podziwiała również architekturę miasta. Na dłuższy moment zatrzymała się  na przykład w katedrze płockiej. Stanowi ona jego najcenniejszy zabytek, w którym pochowano wielu władców Polski.

Uczniowie mieli też czas na spacer skarpą wzdłuż Wisły i odwiedzenie amfiteatru, w którym odbywają się cyklicznie spotkania kabaretowe.

 

B.T.