ul. Sokołowska 24
99-417 Bolimów

(46) 838 02 68 
e-mail: lebol@poczta.onet.pl          

Biwak w „Sosence”

1 czerwca 2018

Piękna pogoda i doskonałe humory towarzyszyły uczestnikom biwaku szkoleniowego, który odbył się w dniach 23 – 25.05.2018 w Puszczy Bolimowskiej. Brali w nim udział uczniowie wszystkich klas mundurowych. Przyszli policjanci, strażacy i wojskowi sprawdzali w praktyce wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie roku szkolnego.

Pod czujnym okiem opiekunów merytorycznych – podinsp. Tomasza Rochmińskiego, mł. kpt. Marka Krawczyka i ppłk. Wiesława Głowackiego – młodzież doskonaliła się w trakcie:  zawodów strzeleckich, biegu na orientację, gaszenia pożaru lasu i  ćwiczeń z taktyki. Wielu wrażeń dostarczyły spływ kajakowy, ćwiczenia z zakresu  technik kryminalistycznych oraz przepompowywanie wody na odległość. Biwak nie mógł się obyć bez musztry i nocnych wart, które również były ciekawym wyzwaniem.

Przyszli mundurowi świetnie sprawdzili się we wszystkich zaplanowanych ćwiczeniach, mimo  iż niektóre z nich były dla nich zupełnie nowym doświadczeniem.

B.T.