Uwaga: powódź!

21 maja 2018

Powódź w miejscowości liczącej 3 tysiące osób. Trwają działania poszukiwawcze i ratownicze. Służby dysponowane do zdarzenia: Straż Pożarna, Ratownictwo Wodne, Pogotowie Ratunkowe. Miejscowość została odcięta od lądu. Trwa przeszukiwanie lasu w celu znalezienia osób zaginionych i rannych. Osoby poszkodowane zostały ewakuowane łodziami do polowego punktu pomocy medycznej, skąd zostały zabrane do szpitala. Osoby uwięzione na wyspie zostały również przewiezione do szpitala polowego i została im udzielona specjalistyczna pomoc.

Oczywiście były to tylko ćwiczenia służb mundurowych organizowane przez Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, w których udział wzięło ok 250 osób. Dzięki uprzejmości SGSP uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w tych ćwiczeniach jako pozoranci. Zajęcia odbywały się na poligonie w Nowym Dworze Mazowieckim u ujścia rzeki Narwi do Wisły. Dziękujemy naszym uczniom za profesjonalne podejście do odgrywanych scen.

M.W.