Zagadka kryminalna: na tropie zabójcy

15 maja 2018

Tuż przed maturą licealiści z trzeciej klasy zasłużyli na chwilę relaksu. Dzięki uprzejmości pana Patryka Kołosowskiego, byłego policjanta i zaangażowanego społecznika maturzyści wzięli udział w kryminalnym zadaniu kreatywnym. Klasę podzielono na dwie odrębne grupy, które miały ze sobą rywalizować, a celem ich działań było ustalenie  prawdziwego sprawcy hipotetycznej zbrodni.  Rozszyfrowanie zagadki trwało dwie godziny i polegało na zebraniu dowodów na miejscu zbrodni, przesłuchiwaniu świadków, opisaniu poszczególnych przedmiotów na miejscu zdarzenia. Zadanie zapewniło uczniom mnóstwo pozytywnych wrażeń, młodzież mogła zobaczyć jak wygląda praca policjanta, który na co dzień zajmuje się tego typu sprawami. W czerwcu w podobnych zajęciach mają wziąć udział uczniowie z klasy policyjnej I i II.