ul. Sokołowska 24
99-417 Bolimów

(46) 838 02 68 
e-mail: lebol@poczta.onet.pl          

Rejonowe mistrzostwa w piłce nożnej dziewcząt SZS

23 kwietnia 2018

DZIEWCZĘTA Z BOLIMOWA DRUGIE W REJONIE

20 kwietnia 2018 r. dziewczęta naszej szkoły brały udział w  rejonowych mistrzostwach  w piłce nożnej dziewcząt SZS, które odbywały się w Kutnie. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z Kutna, Łowicza, Skierniewic oraz Bolimowa. W pierwszym meczu nasze piłkarki zagrały z „Dąbrowszczakiem”, mistrzem powiatu kutnowskiego. Mecz od początku wzbudził wiele emocji. Po pierwszej połowie spotkania nasze piłkarki prowadziły po bramce zdobytej przez Oliwię Pikulską. Przez całe spotkanie dziewczyny z Bolimowa miały przewagę i szanse na zdobycie kolejnych bramek.

Stare piłkarskie porzekadło niewykorzystane sytuacje się mszczą niestety się sprawdziło… Broniące tytułu  dziewczyny z Kutna w drugiej połowie spotkania nie wykorzystały rzutu karnego po zagraniu piłki ręką  przez naszą zawodniczkę. 15 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego nasze dziewczyny nie upilnowały piłkarki z Kutna, co zakończyło się remisem i serią rzutów karnych. Po emocjonującym pojedynku w rzutach karnych nasze dziewczęta wygrały spotkanie  2-1 i przeszły do finału!

W meczu finałowym nasze dziewczyny nie były faworytkami, ponieważ w drużynie ze Skierniewic występowało kilka zawodniczek na co dzień grających w III- ligowym Wojowniku Skierniewice. Nasze panie grały bardzo ambitnie chcąc pokusić się o końcowe zwycięstwo w turnieju. Do przerwy zremisowaliśmy.  W drugiej połowie w polu karnym drużyny ze Skierniewic faulowana była nasza najlepsza zawodniczka – Oliwia Pikulska, ale niestety gwizdek sędziego milczał. Do pełni szczęścia zabrakło bardzo niewiele, straciliśmy bramkę na 3 minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego. Dziewczęta z Bolimowa rzuciły się do odrabiania strat, stwarzając sobie dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki,  ale brakło czasu i szczęścia. Za zaangażowanie i walkę należą się ogromne brawa dla naszych zawodniczek.

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!

Mecz grupy B:

ZSP Bolimów – I LO Kutno 1-1 ,  (1 -0) rzuty karne 2:1

Finał:

ZSP Bolimów – LO im. B. Prusa w Skierniewicach 0-1 (0 -0)

Drużyna wystąpiła w składzie : Anna Pęśko (br), Edyta Chlebna, Kinga Królikowska, Iwona Migda, Oliwia Pikulska, Marta Michalak, Julia Duda, Wiktoria Giża, Dominika Panek.

 

M.W.