Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

17 kwietnia 2018

W piątek 13 kwietnia 2018 r. na terenie WORD w Skierniewicach odbył się  regionalny finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Wśród 13-stu drużyn, które przystąpiły do rywalizacji znalazł się team z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

• Łukasz Piechut z kl. III B,
  • Jakub Smolarek z kl. III A,
  • Janusz Zieliński z  kl. III A.

Nasi uczniowie zakończyli ostatecznie zmagania na 10–tym miejscu.  W części teoretycznej uczestnicy musieli rozwiązać test wiedzy z historii motoryzacji w Polsce oraz przepisów o ruchu drogowym. Część praktyczna składała się z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowania pojazdu do jazdy, jazdy sprawnościowej samochodem z tzw. ”talerzem Stewarta” oraz jazdy motorowerem po torze przeszkód. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom towarzyszyły wielkie emocje.

M.W.