Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English ACE

16 kwietnia 2018

Dnia 7 marca 2018 r. odbyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English ACE. Wzięło w niej udział 5460 uczniów z 234 szkół (w szkołach ponadgimnazjalnych w klasach pierwszych – 567, w klasach drugich – 552, w klasach trzecich – 372). W województwie łódzkim liczba szkół, które przystąpiły do konkursu, wyniosła 13 (318 uczniów). Wśród tych uczestników znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie, łącznie 14 osób (2 uczniów z klasy pierwszej, 1 z klasy drugiej i 11 z klas trzecich).

Pierwsze miejsce w woj. łódzkim (18 w kraju) zdobył uczeń klasy drugiej, Eryk Matysek, uzyskując 82,74% punktów możliwych do zdobycia.

Świetnym wynikiem może pochwalić się również uczennica klasy pierwszej, Kamila Przygoda, która zdobyła 79,46 % punktów możliwych do zdobycia, co dało jej 7 miejsce w województwie łódzkim (120 w kraju),

a także Marcin Śledź, uczeń klasy trzeciej, który uzyskał 8 miejsce w województwie łódzkim (193 w kraju).

Kamila i Eryk uczęszczają na dodatkowe zajęcia zorganizowane dla uczniów chcących rozwijać swoje zdolności językowe. Marcin pilnie przygotowuje się do egzaminu maturalnego i uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne na poziomie rozszerzonym. Uczniowie wykazują się bogatą wiedzą lingwistyczną i zaangażowaniem w rozwijanie swoich zdolności językowych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

P. J.-Z.