Wizyta w Zakładzie Karnym w Łowiczu

11 kwietnia 2018

Dobrze jest móc skonfrontować swoje wyobrażenia na dany temat z rzeczywistością. Taką możliwość mieli ostatnio uczniowie klas III A i III B.

W dniu 9.04.2018 r. uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Zakładu Karnego w Łowiczu. W trakcie wyjazdu poznali specyfikę pracy służb mundurowych i cywilnych w jednostkach penitencjarnych. Mogli zobaczyć jakie procedury stosowane są w momencie wejścia na teren Zakładu Karnego oraz jego opuszczenia. Uczniowie mieli  możliwość sprawdzenia skuteczności niektórych środków przymusu wykorzystywanych przez służby mundurowe. Uświadomili sobie również jaką rolę odgrywają Zakłady Karne nie tylko w życiu danego społeczeństwa, ale i poszczególnych osób, które wymagają indywidualnego podejścia.

B.T.